İçeriğe geç

Bir gülüş her şeyi değiştirir

Öyle bir hayatın içinde yaşıyoruz ki her şey çok karmaşık, anlaşılmaz, insanlar daha da anlaşılmaz. Hayat güzel olsaydı insanlarda güzel ve anlaşılır olmaz mıydı? Ya da hayatın güzel olması için insanların kendilerini toparlamaları mı gerek? Nedir bu hayat dediğimiz şey?

Hayat demek; büyümek, okula gitmek, işe gitmek, evlenmek, çocuk sahibi mi olmak demek sadece? Bugüne kadar bize anlatılanlar bunlardı. Ama bu anlatılanlara karşı çıkma zamanı gelmedi mi?

Peki ne yapmamız lazım da bambaşka bir hayat yaşayalım? Nasıl kurtulalım bu işin içinden? Doğrusu bende hala çözebilmiş değilim. Bende hala sizin gibi arayışlar içerisindeyim. Bu değişik yaşam biçiminden kurtulmaya ve evrimleşmeye çalışıyorum. Çalışıyorum, izliyorum insanları, takip edebildiğim kadar insanları takip etmeye çalışıyorum.

Ama gördüğüm kadarıyla hepsi mutsuzlar, aralarında hiç mi doğru düzgün gülen biri olmaz? Tamam, kabul ediyorum herkes kötü günler yaşar, yıkılır, düşer, kendini unutur kaybolur gider bir yerlere ama mutlaka bir gün kendini toparlar eminim. Yere daha sağlam, emince basar. Daha fazla hata yapmamaya çalışır çünkü o kişi tecrübe edinmiştir. Yaşamıştır, görmüştür.

Artık yeter çıkalım bu kötü duygunun içinden, karamsarlığın içinden, kaybolmuşluktan çıkalım! Özgürce yaşayalım, tadını çıkartalım şu kısacık hayatımızın. Bizler bir zavallıdan başka bir şey değiliz.

Gülün, gülümseyin, tebessüm edin…

Her ne olursa olsun yüzünüzden tebessümü eksik etmeyin. Hayatınız her ne kadarda kötü olsa gülün. Çünkü şu kısacak hayatımızı bir de ağlamakla, üzülmekle geçirmeyelim. Ne demişler; her şeyin fazlası zarar, azı makbuldür. Ağlayacaksan da tadında bırak, üzüleceksen de tadında bırak.

Kendini parçalamaya, kendini yıpratmaya gerek yok. Çünkü hayat devam ediyor. Sensizde, bensiz de, onsuz da devam edecek.

Hayatınızda değişim mi görmek istiyorsunuz? Farklı mı olmak istiyorsunuz? Yüzü asık insanlar gibi olmayın, yeniden doğun, gülün 🙂

Tarih:Yaşam

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir