İçeriğe geç

Hakkımda

Selamlar, ben Emre. Yazılım dünyasında faaliyet göstermekteyim. Bu dünyada kendimi geliştirmeye ve yeni çıkan teknolojileri öğrenmeye devam ediyorum. Teknoloji her geçen gün hızla gelişiyor, bu hıza ayak uydurmazsak çok geride kalabiliriz.

Eğitim hayatımdan bahsetmem gerekirse eğer lisede web tasarım bölümünü okudum. Üniversite eğitimi olarak Nişantaşı Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Şuan ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yöneticiliği bölümünde eğitimime devam ediyorum. Kurumların verdiği eğitimlere de katılarak bazı sertifikalara sahibim. Bu sertifikalarım şunlardır;

  • SEO Eğitimi
  • Adwords Eğitimi
  • İçerik Editörlüğü
  • WordPress Eğitimi
  • Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi

Sertifikalarımı sorgulamak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni bilgiler öğrenmeyi ve kendimi geliştirmeyi sevdiğim için farklı sektörlerde de uğraşmayı seviyorum. Yazılımın yanı sıra dijital pazarlama alanında da bazı çalışmalarım bulunuyor. Facebook, Instagram reklamcılığı ve Google reklamlarıyla çalışmalar yapmaya devam ediyorum. Freelance iş hayatımda bazı kişilere internet sitesi kurulumu gerçekleştirdim ve bu internet sitelerine SEO uyguladım. Yani arama motorlarında ilk sayfada ya da ilk sıralarda çıkmasını sağladım. SEO’nun da çok emek istediğini ve sabır gerektiren bir iş olduğunu öğrenmiş oldum.

İş hayatımda ise en büyük projem e-ticaret sektörü oldu. İnternet ortamında hiç bir aktifliği olmayan bir firmaya WordPress/WooCommerce kullanarak bir e-ticaret sitesi kurulumunu gerçekleştirdim. Sadece bununla yetinmeyip kargo, muhasebe, içerik girişi, sosyal medya yönetimi ve reklamcılık alanında geliştirmelerde bulunarak burada iş hayatıma devam ettim. Sıfırdan bir marka oluşturup ürünlerin satılmasını sağladım. Bu firmada tek başıma ilerlerken koca bir ekibe ulaştık ve ekibin yönetimi konusunda sorumluluklar aldım. Proje yöneticisi olarak devam ettim. Şunu anladım ki bir yerde yükselmek istiyorsanız eğer, bazı zorluklarla mücadele etmeniz gerekiyor. Tek bir işle yetinmeyip farklı dallarda yürümeniz gerekebiliyor. İşinize sımsıkı tutunarak devam ettiğinizde hayat size de bir gün gülüyor.

İş hayatını sevdiğim için kendimce girişimlerde bulundum ve bulunmaya devam ediyorum. Girişimci olmak girişimciyim diyerek olmuyor. İçinizde mutlaka bu heves ve heyecanın olması gerekiyor. Bir proje yaparsanız tutunamayabilirsiniz. Bu gayet normal bir şey. Fakat bu sayede her yaptığınız projeden tecrübe kazanmış olursunuz. Sonunda ise kazanırsınız. Kazanmayı asla ve asla para olarak görmedim hiç bir zaman. Kazanmayı bir projenin herkes tarafından beğenildiğini, kullanıldığını gördüğümde kazandığımı hissettim.

Hayatımda şuan ki hedefim ise yazılım alanında kendimi daha fazla geliştirerek bu alanda yeni projelere benimde imzam olsun istiyorum. Kişisel bloğumda sizlere kullandığım yazılım dilleriyle ilgili bilgilerimi ve tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Gün geçtikçe gelişen teknolojiye ayak uydurmayı bırakmayın, unutmayın. Sağlıcakla kalın, hoşçakalın! 👋

© Copyright 2021 | Emre Kırbız