İçeriğe geç

Kişisel Blog Nedir? Neler Yazılır? Ne Yapılır?

Kişisel blog kendinize ait istediğiniz gibi yazılar yazabildiğiniz bir internet sitesidir. Burada özgürce her konu hakkında herkesten bağımsız bir şekilde yazılar yazabilirsiniz. Hayatınızda edindiğiniz bilgileri ya da iş hayatınızdaki tecrübeleri insanlarla paylaşabilirsiniz. Kişisel bloğu bir günlük olarak düşünebilirsiniz. Hatırlarsanız eski yıllarda çoğu insanın bir günlüğü bulunmaktaydı. Günlükte genellikle insanlar içlerini dökerdi. Fakat şöyle bir durum vardı ki günlüğümüzü kimseye okutmazdık. 😊

Kişisel blog için günlüğün tam tersi diyebiliriz. Çünkü burada yazdığınız yazıları herkes okuyabilir, yorum yapabilirler. Aslında günlükten daha güzel diyebiliriz. İçinizi dökmek için, insanlardan tavsiye, öneri ve düşüncelerini alabileceğiniz muhteşem bir yerdir kişisel blog.

Kişisel blog özgürce yazı yazabileceğiniz bir yer

Kişisel blog özgürce yazı yazabileceğiniz bir yer!

Haber veya kurumsal sitelerdeki gibi katı kurallı yazılar yazmadığınız bir yer burası. Sizce de kulağa harika gelmiyor mu? Tamamen size ait bir sayfa, istediğiniz gibi yorumlarınızı yazabileceğiniz, istediğiniz gibi fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz, kendinizi tanıtabileceğiniz süper bir ortam. Şahsen herkesin bir kişisel blog sitesi açmasını isterim. Burada kendinizi insanlara tanıtarak belki bir iş bile bulabilirsiniz. Mesleğinizle ilgili tecrübelerinizi herkese açık bir şekilde yazdığınızda, bunu insanlara duyurabilirseniz elbette ki bir gün birisi görecektir. Emeklerinizin karşılığını mutlaka alacaksınızdır.

Kişisel blogda neler yazılır?

Kişisel blog

Kişisel bloğunuzda gündem, hayat, meslek, tecrübeleriniz ilgili veya kitap gibi yazılar yazabilirsiniz. Tamamen sizin ne yazmak istediğinize göre şekillendirebilirsiniz. Kendinize yeni iş fırsatları bulabilirsiniz. Şöyle ki; mesleğinizle ilgili tecrübelerinizi, bilgilerinizi burada paylaşarak kendinizi güzel bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Ya da kişisel bloğunuzu bir ek gelire çevirebilirsiniz. Yazdığınız yazılar ne kadar çok okunur, ne kadar çok ziyaretçi alırsanız güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bunu yapmanız oldukça kolay. Google Adsense üzerinden kayıt olarak ve sitenizi incelemeye göndererek yapabilirsiniz. Çoğu insan bu şekilde ek gelir kazanmaktadır.

Kişisel blogda ne yapılır?

Kişisel blogda ne yapılır?

Burada sadece yazılar yazmak yerine ekstra farklı şeylerde yapabilirsiniz. İnternet sitenizi bir e-ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz. Tanınmış bir kişiyseniz eğer sizden alışveriş yapmak isteyen birden çok insan olabilir. Bir grafikçisiniz ve çalışmalarınızı tişörtlerin üzerine bastırarak tişört satışı yapabilirsiniz. Ya da bardak tasarımı yaparak bardak satabilirsiniz. Burası kısıtlı kalacak bir yer değil. Aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilirsiniz.

Bir mesleğiniz vardır kendinize ek gelir sağlamak istiyorsunuzdur. Kendinizi tanıtarak yeni işler bulabilirsiniz. Sanatçı olabilirsiniz, söz yazarı olabilirsiniz. İnternet sitenizde bir kaç sözlerinizi yazarak şarkıcılara beste imkanı sunabilirsiniz.

Burası kendinizi insanlara tanıtabileceğiniz ya da pazarlayabileceğiniz bir yer. Kendinizi konuşarak tanıtamıyorsanız yazılarınızla da kendinizden bahsedebilirsiniz. Bazı kişiler o kadar yetenekli olmasına rağmen işe alımlarda sıkıntı yaşayabiliyorlar. Bu kişiler kendinden o kadar eminler ki yine de olumsuz sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. Fakat yazınız iyiyse belki de şirketlerin dikkatini çekebilirsiniz.

Burayı ömür boyu açık tutarak günlük gibi arada göz gezdirebilirsiniz. Sadece iş odaklı düşünmeyebilirsiniz. Duygularınızı ifade edebilir, içinizi dökebilirsiniz. Bazı insanlar yazarak mutlu oluyor, sizde onlardan birisi olabilirsiniz.

Kategori:Nedir?

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2021 | Emre Kırbız